czwartek, 5 listopada 2015

Konstytucja 3 maja, czyli dlaczego ludzie mieli dość

W naszej historii uczy sie w sposób taki, abyś nic nie wiedział, nic nie zrozumiał a zapamietał tylko zaprogramowane rzeczy. Ktoś może powiedzieć, że jestem stronniczy. Nic podobnego, dlaczego, bo nie czytamy ze zrozumieniem. Więc, przeczytaj czytelniku ze zrozumieniem kilka razy fragment dotyczący O Religii Panującej z Konstytucji 3 maja
 
                                                                       I. RELIGIA PANUJĄCA
Religią narodową panujacą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami; przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania jest zabronione pod karami apostazji. Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych, przeto wszystkim ludziom jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy i dlatego wszelkich obrządków i religii wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych warujemy.
 
Tu chodzi tylko i wyłącznie o obronę MONOPOLU, o nic innego. Potem powstają spiskowe teorie dziejów dotyczące Żydów i Masonów (o tym też jest kilka fajnych przykładów napiszę).
Tego się boją i będą bronić do upadłego. Tu nie chodzi o nienawiść, tylko o bardzo prozaiczne rzeczy o kasę i władzę.
Nadal nie wierzysz, to podam inny przykład. Rozejrzyj się trochę dookoła i zauważ jedną rzecz. Główną walutą świata jest amerykański dolar. Nastepnie wystarczy siegnąć po publikacje jak powstał FED, po cichu i tajemnicy. FED wyrobił sobie MONOPOL na emisję pieniądza. Łopatologicznie przestał nim być suweren czyli naród amerykański tylko grupa bankierów. Do czego to doprowadziło - do wojen, kryzysów i zbrodni. Władza, a właściwe rząd USA poczuł władzę jaka daje spółka z bankierami w emisji pieniądza. Tak banda kilku durniów uwierzyła, że są drugim Rzymem i będą bronić tego monopolu do upadłego.
Tak jak emisja pieniądza jest rzeczą suwerenną każdego narodu. Inna sprawą jest, że mądre narody robią mądrze a głupie daja się dymać.
Tak samo jest z religią, jest i musi byc rzeczą suwerenną każdego obywatela, a każdy kto ja naruszy powinien być ukarany.
Zadaj sobie pytanie dlaczego nie wpisano do konstytucji pewnego minimum, że Religią narodową panujacą jest religia chrześcijańska, a wpisano katolicka.
I zadaj sobie pytanie kiedy w naszej historii nasz kraj cieszył się szacunkiem i dostatkiem. Tylko wtedy kiedy była zachowana możliwa jak na ówczesne czasy tolerancja i wolność. To te dwie rzeczy budowały mądrośc narodu.
Duchowieństwo katolickie zarzęgło religie katolicką w służbę interesu szlachty. Kazań niedzielnych - chłopi polscy musieli wysłuchiwać pod karą kijów ( zobacz Kodeks Klasztoru Kasińskiego, Świetochowski "Historia Chłopów Polskich"
I dlatego ludzie mieli dość, a Tadeusz Kościuszko nie cieszył się sympatią w wiadomych kręgach.
 
Tadeusz Kościuszko
 
Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań.
  • Opis: list do Adama Czartoryskiego (1814).
  • Źródło: „Kwartalnik Historyczny", R. LXXII, Nr 4, 1965
Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko.
  • Opis: list do Adama Czartoryskiego (1814).
  • Źródło: „Kwartalnik Historyczny", R. LXXII, Nr 4, 1965
 
Trzeba przyznać, że wszyscy ludzie są obdarzeni wystarczająco zdrowym rozsądkiem, aby odróżnić dobro od zła, aby odpowiednio się zachowywać, przeprowadzać rozumowania, ujmować i porównywać stosunki, jak również rozszerzać swe idee drogą refleksji i studiów.
  • Opis: list do Adama Czartoryskiego (1814).
  • Źródło: „Kwartalnik Historyczny", R. LXXII, Nr 4, 1965
Nie trwóżcie się, aby różnica opinii i obrządku przeszkadzała nam kochać was jak braci i współrodaków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz