niedziela, 26 września 2021

Co było tak naprawdę przyczyną wybuchu powstania styczniowego

The Independent(LVI) z 24 marca 1904 r. opowiada o rozmowie Barkera z rosyjskim carem Aleksandrem II, sławnym Wyzwolicielem poddanych, 17 sierpnia 1879 r., kilka lat przed jego zabójstwem z rąk anarchistów.

 

Tutaj car potwierdza, że ​​u szczytu amerykańskiej wojny domowej w latach 1862-1863 cesarski rząd rosyjski postawił ultimatum Wielkiej Brytanii i Francji, stwierdzając, że jeśli te mocarstwa będą interweniować po stronie Skonfederowanych Stanów Ameryki, natychmiast znaleźliby się w stanie wojny z potężnym Imperium Rosyjskim.

 

Car wyjaśnia, że ​​rosyjskie floty bojowe, które przybyły do ​​ Nowym Jorku i San Francisco we wrześniu-październiku 1863 r., były widocznymi przejawami tej polityki. Sytuuje również rosyjskie podejście do wojny domowej w kontekście innych przypadków, w których Rosja działała na rzecz zachowania równowagi sił w Europie i na świecie, mającej na celu powstrzymanie nadmiernych ambicji geopolitycznych i gospodarczych Wielkiej Brytanii.

Car wyjaśnia, że ​​rosyjskie floty bojowe, które przybyły do Nowym Jorku i San Francisco we wrześniu-październiku 1863 r., były widocznymi przejawami tej polityki. Sytuuje również rosyjskie podejście do wojny domowej w kontekście innych przypadków, w których Rosja działała na rzecz zachowania równowagi sił w Europie i na świecie, mającej na celu powstrzymanie nadmiernych ambicji geopolitycznych i gospodarczych Wielkiej Brytanii.

 

W 1863 roku rosyjska eskadra przypłynęła do Nowego Jorku i zapobiegła spodziewanemu bombardowaniu miasta przez flotę brytyjską, która miała rozpocząć brytyjską interwencję w amerykańską wojnę domową.

Co w tym czasie agenci City of London w Nowym Jorku odpalają bunty i 13 lipca, w dziesięć dni po zwycięstwie wojsk Unii w bitwie pod Gettysburgiem. O godzinie 10 rozwścieczona wataha licząca około 500 mężczyzn, na czele której szli strażacy z 33 Oddziału Nowojorskiej Straży Pożarnej znanego jako „Black Joke”, zaatakowała biuro zastępcy dowódcy żandarmerii wojskowej 9 Dystryktu na rogu Trzeciej Alei i ulicy 47., gdzie odbywało się losowanie poborowych.

Podobne wybuchy powstań były przyczyną w Polsce  prowokacjami pod hasłami wyzwolenia i innych pustych haseł.

 

Wracając do sedna główną przyczyną wybuchu powstania styczniowego było napuszczenie Polaków na Rosjan i związania ich jak najdłużej wybuchem powstania w interesie bankierów z Londynu.

 

Rosja w międzyczasie próbowała zachować równowagę i dlatego wysłała swoją flotę do Nowego Jorku.

City of London, a właściwie ich bankierzy wywołali wojnę  w wyniku działań Lincolna, który „ośmielił się” emitować swoje pieniądze zwane geenbacks.



„Jeżeli ta złośliwa polityka finansowa, która ma swój początek w Ameryce Północnej, utrwali się do pewnego stopnia, wtedy ten rząd dostarczy własne pieniądze bez kosztów. Spłaci długi i będzie wolny od długów. Będzie miał wszystkie pieniądze niezbędne do prowadzenia handlu. Będzie prosperować bez precedensu w historii świata. Mózgi i bogactwo wszystkich krajów trafią do Ameryki Północnej. Ten kraj musi zostać zniszczony albo zniszczy każdą monarchię na świecie. - The London Times w odpowiedzi na decyzję Lincolna o wydaniu rządowych Greenbacks w celu sfinansowania wojny secesyjnej, zamiast zgadzać się na pożyczki prywatnych bankierów oprocentowane na 30%.

 

Pozostawiona wolna od europejskiej interwencji Unia wygrała wojnę, a Lincoln ogłosił zamiar kontynuowania wydawania zielonych pieniędzy. Po zabójstwie Lincolna Greenbacki zostały wycofane z obiegu, a Amerykanie zmuszeni do powrotu do gospodarki opartej na banknotach pożyczonych na procent od prywatnych bankierów. Car Aleksander II, który zezwolił na rosyjską pomoc wojskową dla Lincolna, był następnie ofiarą wielu zamachów na jego życie w 1866, 1879 i 1880 roku, aż do zamachu w 1881 roku.

Dlatego właśnie promowane jest dziś  centralne nauczanie, a obecnie zamieniane w cyfrowe, by dowolnie zmieniać historię prawdziwą w taką, na którą jest zapotrzebowanie dla różnego rodzaju macherów, a czego nie rozumieją nasi historycy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz