sobota, 8 października 2016

Język wandalski, czyli język polski - obalenie kolejnego kłamstwa niemiecko - jezuickiego na podstawie Raportu Wilhelma z Rubruk

Nasza historia jest tak pełna kłamstw przeinaczeń, że w zasadzie większość  wydań jezuicko - niemieckich nadaje się na podpałkę, gdyż nie są źródłem ani wiedzy , ani prawdy tylko ciemnoty, kłamstwa i manipulacji. Ale najlepsze, że sa one powielane przez rodzimych matołków - historyków, ale za to z wieloma tytułami naukowymi.
Z takimi kłamstwami muszą się rozprawiać nieliczni historycy, którzy nie dają się zwieźć  manipulacjom, amatorzy i osoby zainteresowane odkłamywaniem naszych dziejów.
Spróbójmy wyprostować i obalić w prosty sposób kolejny mit na temat języka używanego przez naszych przodków Wandali. Do obalenia posłużymy się Raportem Wilhelma z Rubruk z XIII w.
Kim był Wilhelm z Rubruk?
Wilhelm z Rubruk (1220 - 1293) był flamandem, franciszkańskim misjonarzem i podróżnikim, czyli osobą wykształconą i oczytaną.
W dniu 7 maja 1253 r na rozkaz króla Francji Ludwika IX, wyruszył z Konstantynopola w podróż misyjną, najpierw do Tatarów i potem do Wielkiego Chana do Karakorumaby nawrócić na chrześcijaństwo.
Relacja z tej podróży zwana jest Raportem Wilhelma z Rubruk. Jest jednym z największych arcydzieł średniowecznej literatury geograficznej.
Relacja Rubrucka została częściowo edytowana i przetłumaczona na język angielski przez Richarda Hakluyta w latach 1598-1600. Pełen raport z tej podrózy został opublikowany przez Societe de geographie w Recueil de voyages et de memoires, IV ( Paryż, 1839). Tłumaczenie na angielski zostało zostało przetłumaczone przez Wiliama Woodville'a Rockhil'a - podróż Wilhelma z Rubruk do części Wschodniej, została opublikowana przez Hakluyt Society w 1900 roku , nastepnie została wydana zaktualizowana wersja przetłumaczona przez Petera Jasksona w 1990 roku.
W normalnych państwach tego typu publikacje są tłumaczone na język ojczysty. Pracuje się z kronikami i dyskutuje. Natomiast u nas system edukacyjny produkuje takich BORATÓW, niedouczonych cymbałów, którym się manipujuje jak stadem baranów.Poniżej wydanie Hakluyt Society - The Journey  William of Rubruck to the Eastern Parts of the World  1253-55
na stronie 130 czytamy:


" ...The language of the Ruthenians, Poles, Bohemians and Sclavons is the same as that of the Wandals.."
Czyli mamy potwierdzenie naszych kronik historycznych i udowodnieniem poniższych rzeczy.

- Wandale, czyli Polacy posługiwali się językiem polskim, lechickim, słowiańskim - ALE NIE NIEMIECKIM
- Tacy historycy jak Norman Davies jest zwykłym anglosaskim zasrańcem i kłamcą, a nasi historyzy to tumany i nieuki, którzy przyjeli go do Polskiej Akademi Umiejtności,
- Kronika Kadłubka jest zapisem naszych dziejów przekazanych nam w formie dialogu, gdyż inne formy zapisu naszej historii były niszczone,
- Rzecz, która całkowicie jest pomijana w naszej historii, że Kartagińczycy (afrykańscy Wandale), posługiwali się językiem polskim i byli kuzynami naszych Wandali. Potem w dziwny sposób zniszczono o nich wszelkie ślady , jak w naszej historii. (Przez Rzym) np. http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/polscy-naukowcy-potwierdzaja-sredniowieczna-obecnosc-slowian-w-maroku
- Ukraińcy to w rzeczywistości Polacy, a w kronice Nestor wyraźnie pisze, że Kijów zakładał Lechita Kij. Kij był po prostu polskim wandalskim wojewodą.
- odkłamaniem niemieckiej propagandy,
- Potwierdzenie, że Wandale posługiwali sie językiem polskim, lechickim jak kto woli odkrywa przed nami zupełnie nowe możliwości do rozwoju i odkrywania naszej historii. Na tym się nie znam ale jeśli przyjrzymy się niektórym nazwom, które funkcjonują w naszej historii (to jest bardziej ciekawostka) np. nazwa miasta ISTAMBUŁ. Jeżeli podzielimy to na sylaby na IS TAM BYŁ. IS, czyli tak Jezus był nazywany we wschodnich językach wraz z rozdzieleniem sylab tworzy nam polskie zdanie, a nazwa Istambuł to połączenie trzech polskich wyrazów w dzisiejszym tłumaczeniu Jezus tam był.
- W naszych kronikach pomija się nastepujący fakt, że Wandale byli Arianami. Wandali byli wymazywani z naszej historii, pamięć zapomniana, niszczono wszystko co miało z nimi jakikolwiek związek. Uznawano ich za heretyków. Arianizm był zwalano jako herezję. Odrzucali oni dogmat Trójcy Świętej, uznając ją za niebiblijną. Sam dogmat Trójcy Świętej ma znaczenie w symbolice np. nazwa JHS funkcjonuje też w niektórych publikacjach i padają tam dosyć interesujące rzeczy, np. JHS to IZYDA-HORUS-SET i wywodzi się to z wierzeń egipskich. Podobno ciekawie to opisał Pan Igor Witkowski w swoich książkach, a trzeba dodać, że opiera się na twardych dowodach naukowych, które dziwnym trafem są zamiatane pod dywan.
Rzeczypospolita, kiedy przygarniała swoją tolerancją wszystkich szukających swoich własnych dróg duchowych i religijnych rosła w siłę, przyciągała swoją wolnością  i jednała do nas agresywnie nastawionych sąsiadów poprzez swoją wolność i kulturę przez co rosła siła kraju.

i jeszcze dodatek

9 komentarzy:

 1. Szerzej m.in. o Wędach/Wandalach - http://rudaweb.pl/index.php/2016/08/06/leszek-szwagier-cezara/

  OdpowiedzUsuń
 2. Aha, Rubruk w XIII wieku "ustalił" kim byli Wandalowie wymarli setki lat wcześniej. To Sapkowski z Tolkienem ustalili skąd pochodzą elfy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko 700 lat. Dziadek mu wszystko opowiedział.

   Usuń
  2. prędzej on w XIII wieku, niż my dzisiaj

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Serio? A co, znowu będziesz obiecywał jakiesi skany z tłumaczeniem, co to będą już za chwileczkę, w niedzielę 30 lutego?

   Usuń
 4. Do oponentów ...
  1. Nazwy władców wandalskich zostały zniemczone ! Są na to twarde dowody.
  2. Mieszko I był władcą Wandali co nie jest tajemnicą i nawet Wiki o tym wie.
  3. Oczywiście zdobycie Rzymu było zaplanowana operacja militarna , tylko że trwała ona dłużej niż II WS. To też nie jest żadną tajemnicą , wystarczy prześledzić mapy i wiedzieć , kto , kiedy i skąd wyruszył i gdzie zdobył ziemie . Oczywiście Andaluzja to Wandaluzja i nikt nie może tego podważyć.

  I jest jeszcze że 100 mniej istotnych faktów i potwierdzeń .
  Wandale i Weneden - to raczej ten sam lud , tylko inaczej nazwany . Litera a w łacinie zachodniej przechodzi właśnie w e. Więc Wandal będzie się czytać jako Wendel , a później " naturalne" zniemczenie na Wened , Wenedisch.

  Rzeczpospolita - problemy to zniesienie Konfederacji Warszawskiej - czyli wolności religijnej ! O tym się za bardzo nie mówi, le to jest początek końca Rzeczpospolitej. Oczywiście to efekt katolicyzmu w Polsce, który zdobył nadmierne wpływy i bał się rosnących wpływów protestantyzmu. Efekt wojna domowa i religijna z prawosławna Polska czyli Rusią. Wojna ze Szwecją ... Osłabienie Rzeczpospolitej i na koniec rozbiór Polski.

  OdpowiedzUsuń