wtorek, 1 marca 2016

Niemcy porozbiorowe i dynastia Lechitów, czyli rozwiązanie zagadki niemieckiej wersji histori Polski

Poniżej przedstawiam publikację, która rozwiązuje całkowicie zagadkę o nauczaniu historii Polski.
Die theilung Polens in den jahren 1773, 1793, 1796 und 1815 ... z roku 1864 wydaną w Berlinie.
Należy tutaj rozróżnić Niemcy od Prus. Prusy były głównym rozbierającym nasz kraj. W poniższej publikacji o rozborach Polski i powstaniach opisuje się Historię Polski poprzez wymienienie Królów Polskich. Proszę zwrócić uwagę jak to jest robione. Na stronie XXIII (23) wymienia się jako rzecz normalną DYNASIĘ LECHICKĄ, następnie dynastię Piastowską

https://books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&pg=PR23&dq=wizimir.dk&hl=pl&sa=X&ei=L9kIVJzuHJSp7Aa494HgDQ&ved=0CEAQ6AEwBjhG#v=onepage&q&f=false

A dziś co mamy - ciemnotę. Wszystko koncentruje się na wbijaniu nam młotkiem 966 Chrzest Mieszko i światło Rzymskie (Watykańskie).
Jeżeli jednak połaczymy fakty niszczenia kronik, zakaz tłumaczenia kronik Długosza i Konstytucję 3 Maja i jej zapis o Religii Panującej "Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami itd." czyli dążenie do Monopolu.
A kiedy Rzeczypospolita była duża i  liczącym sie krajem mocarstwowym w europie kiedy sprawy religijne były sprawą indywidualną i wszystkie religie chrześcijańskie cieszyły się tolerancją.

.

5 komentarzy:

 1. BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TO ŹRÓDŁO I WIADOMOŚCI TU PRZEKAZANE!!!

  Wyrazy szacunku za trud włożony w upowszechnianie wiedzy o Naszych Słowiańskich Przodkach!

  Wszystkiego Najlepszego! :-)

  PZDRWM
  skribha

  OdpowiedzUsuń
 2. Opisaną przez Pana książkę "Die theilung Polens in den jahren 1773, 1793, 1796 und 1815 nebst einer dynastien-tafel der könige von Polen und der Wiener kongress im jahre 1815" z 1864 r. napisał (wg Estreichera t. 4 R-U) Fryderyk Smitt (Fiodor Iwanowicz Smitt, Friedrich von Schmidt, 1787-1865), zrusyfikowany Niemiec, historyk interesujący się dziejami Polski. Smitt w latach 1822-1835 był cenzorem w Wilnie (źródło: Baltisches Biographisches Lexikon digital). Jego poczet królów Lechii jest zbieżny z listą władców z Kroniki Prokosza Dyjamentowskiego (której jeden z rękopisów został znaleziony właśnie w Wilnie przez Lelewela). Stąd też bardzo prawdopodobnym jest, że Smitt swój wykaz oparł na tym falsyfikacie. Krótko mówiąc, żadna to rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosze mnie nie rozbrajać. Nie są tłumaczone żadne kroniki frankońskie i inne. Nie o to chodzi, aby sobie cos przypisywać, ale dojść prawdy.
   Genetyka zmieniła wszystko też żadna rewelacja?????????????
   Tu też jest próba dojścia do prawdy http://svasti.org/cd/Izwor/Leledrag.htm
   Wszystko do jednego ... do Religii a właściwie jej monopolu.

   Usuń
 3. Poczet królów Polski od Lecha I jest szczegółowo omówiony w "Kronice
  wszytkiego świata" Marcina Bielskiego (1551, 1554, 1564) i wspomniany
  w Herbarzu Polskim Kaspra Niesieckiego (1839). Była to więc rzecz powszechnie znana w I Rzeczpospolitej, a nawet pod zaborami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, a Wandale byli słowianami posługującymi się mową polską. Kto tego uczy. A kopce, archeologia, wykopaliska. jesteśmy w ciemnej D z nasza historią. Tak samo jest z Biblią jaką nam wciskali. Dam o tym wzmiankę. Kłamstwo na kłamstwie.

   Usuń