wtorek, 5 kwietnia 2022

17 września dlaczego Sowiety weszły do Polski i dzisiejsza Ukraina

W naszej historii mało pisze się, a szczególnie rozkłada się na części pierwsze wydarzenia, które mają wpływ na zrozumienie naszej historii, a które wiążą się z lepszym zrozumieniem i nie danie się złapać w kolejne prowokacje i pułapki, które nam ciągle zastawiają.

Był 11 maja 1939 roku. Kawalerzyści mongolscy potrzebowali terenów, gdzie mogliby wypasać konie. Zapędzili się nieco poza granicę, przez rzekę Chałchyn-Goł, na tereny Mandżurii, w tym czasie kontrolowane już przez wojska japońskie.

Japończycy ich wyparli do domu małymi siłami, Mongołowie wrócili, znów zostali odparci przez piechotę wspartą samochodami pancernymi, tym razem jednak zatrzymali odpór dzięki pomocy sojuszniczych Sowietów. W odpowiedzi Japończycy zbombardowali radzieckie bazy.

Wojska japońskie w nocy 30 VI – 1 VII sforsowały rzekę siłami 38 tys. żołnierzy, ze wsparciem 310 dział, 135 czołgów i 225 samolotów. To przestało być potyczką graniczną.

W skrócie dla przypomnienia. 20 sierpnia 1939 r Rosjanie przerzucili znaczne siły na front dalekowschodni i przypuścili atak na Japończyków.

Po 4 dniach siły japońskie okrążono i tydzień później zniszczono. Tym się zakończyło starcie.

Przyniósł on przewagę operacyjną wojsk radzieckich i chwałę gen. Żukowowi.

Sama postawa Zukowa jego rozkazy i postępowanie jest bardzo podejrzane. Ten człowiek robił dokładnie to samo przed 22 czerwcem 1941 r u Sowietów, co u nas  sprzedejna agentura w 1939 r.

Żukow, a właściwe jego działania opisał dokładnie Wiktor Suworow, które polegały na tym, by wojsko rozdrobnić i szukać obcej agentury i wszędzie węszyć prowokcje.

Skutki znamy Niemcy weszli jak w masło i ich zwycięstwa w znacznej mierze polegały na świetnej roli wywiadu angielskiego i niemieckiego.

W 1939 r Ci generałowie, którzy wzięli pieniądze za zamach majowy uciekli i po wprowadzali takie zamieszanie, że  wrzesień 1939 r był wojskową katastrofą głównie dzięki pracy co nie gadać świetnego wywiadu niemieckiego i angielskiego. Rząd zwiał generałowie uciekli lub chodzili w kółko udając jakieś manewry.

15 września 1939 r podpisano rozejm z Japonią, który wszedł w życie dzień później i zapewnił spokój na radzieckich tyłach. Było to 16 września 1939 r.

I to według tego schematu Sowiety 17 września Sowiety wkroczyły do Polski. Zawsze działania są wielopoziomowe powiązane z zakulisowymi rozgrywkami dyplomatycznymi i politycznymi.

O tak prostych zdarzenia mało lub prawie nic się nie pisze, a o powiązaniach to można zapomnieć.

Wojna prowadzona na Ukrainie, gdzie gaz sobie płynie, pociągi jeżdżą, infrastruktura jak internet, wodociągi, elektrownie, czyli podstawowe cele, które w normalnej wojnie są niszczone pracują bez większych zakłuceń.

Ten pajac Zełenski jest tylko ustawiony do rozgrywek pomiędzy krajami silniejszymi od nas.

Zaczynają się prowokacje i bez bezstronnej komisji międzynarodowej osądzanie czegokolwiek nie ma najmniejszego sensu. Oby nie doszło do prowokacji z bronią chemiczną lub zabawkami radio-promieniotwórczymi. Za to w Polsce kolonii Citi of London rzuca się hasła o nowych wydatkach na wydatki, które służą tylko zachodnim bankom i obcym korporacjom.

To właśnie Londyn szczuł nas na Białoruś, a teraz klepie Indian w Polsce po plecach i zachęca do walki.

Dopóki się nie wymieni u nas tej bandy warszawskiej, a w Ukrainie bandy kijowskiej nie możemy być pewni czym to się wszystko skończy. Nas już pudrowano tyle razy, że powinniśmy już się czegoś nauczyć.
2 komentarze:

  1. Pajac Zełenski? Widzę, że przyszedł przelew z Moskwy, a na pensję trzeba zapracować. Pracuj matołku, pracuj.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jednw wam się udało to trzeba przyznać. Do dziś 90% histryków nic nie rozumie.
    Kiedyś szukali amerykańskich agentów teraz ruskich. Nic się nie zmieniło.
    Nie znam nawet żadnego Rosjanina i nie ciągnie mnie tam, ale przynajmniej będzie wam trudniej nas wciągnąć w kolejną awanturę.

    OdpowiedzUsuń