sobota, 26 grudnia 2020

Czego media bredzące o pandemii Ci nie powiedzą, czyli Stany, w których złoto i srebro stały się prawnym środkiem płatniczym

 

Stany, w których złoto i srebro stały się prawnym środkiem płatniczym


KILKA STANÓW ROZPOCZYNA AKCEPTUJE ZŁOTO I SREBRO JAKO GOTÓWKĘ

Zachęcające zwycięstwo dla solidnych pieniędzy właśnie miało miejsce w Zachodniej Wirginii, gdzie ogłosili plany zniesienia podatków od metali szlachetnych od 1 lipca 2019 r.

Luizjana , Utah i Teksas przyjęły przepisy uznające złoto i srebro za prawny środek płatniczy, co pozwala obywatelom na dokonywanie transakcji przy użyciu metali szlachetnych zamiast gotówki.

Dołączając do siedmiu innych stanów, które uchwaliły lub wprowadziły przepisy na rzecz metali, Luizjana , Utah i Teksas, podejmują teraz dalsze kroki w kierunku ustanowienia depozytów regulacyjnych do przechowywania złota i srebra.

Teraz to sektor prywatny musi zaakceptować, ponownie wprowadzić i zachęcić do korzystania ze złota i srebra jako form płatności. Gdy takie transakcje staną się powszechne, idealnym następnym krokiem byłoby umożliwienie obywatelom korzystania z elektronicznych systemów płatności, takich jak karta debetowa, do dokonywania transakcji metalami. Biorąc pod uwagę wystarczająco dużo czasu, działania te mogą ostatecznie utorować drogę innym stanom do przyjęcia złota i srebra jako prawnego środka płatniczego, ponownie wprowadzając zdrowy pieniądz do amerykańskiej gospodarki.

Wyobraź sobie przyszłość, w której obywatele będą mogli otrzymywać zeznania podatkowe w postaci złota i srebra. Jeśli te obecne zmiany na korzyść zdrowego pieniądza są jakąkolwiek wskazówką, to sugerują, że taka przyszłość staje się nie tylko korzystna dla niektórych państw, ale także całkiem możliwa do osiągnięcia dla całego narodu.

 

Poniżej znajduje się lista stanów USA, które akceptują złoto i srebro jako prawny środek płatniczy:

Wirginia Zachodnia

W drodze jednogłośnego głosowania w dniu 8 marca, ustawodawstwo Zachodniej Wirginii zatwierdziło Senat Bill 502, pierwotnie przedstawiony przez senatora Craiga Blaire'a (R-Martinsburg), wzywający do zwolnienia z opodatkowania sprzedaży kruszców i monet inwestycyjnych. 27 marca gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice podpisał ustawę. Ustawa weszła w życie 1 lipca 2019 r.

WYOMING

W 2013 roku ustawa Wyoming Legal Tender Act została pokonana w głosowaniu 5-4. Ponownie został pokonany w 2015 r. Ustawa ubiegała się o status prawnego środka płatniczego dla złotych i srebrnych monet wybitych w USA.

UTAH

Utah stał się pierwszym stanem, który ogłosił wybite w USA złote i srebrne monety jako prawny środek płatniczy. Ustawa o przetargu prawnym stanu Utah została uchwalona 10 marca 2011 r., Dzięki czemu inne stany mogą stosować podobne przepisy.

ARIZONA

Dwa ustawy deklarujące status prawnego środka płatniczego dla złotych i srebrnych monet zostały zawetowane, mimo że z dużym marginesem przeszły one przez stanowe ustawodawstwo. Gubernator Jan Brewer zawetował SB1439 w 2013 r., A gubernator Doug Ducey zawetował podobną ustawę w 2015 r.

KANSAS

W 2013 roku Izba Podatkowa przyjęła ustawę, w której ogłosiła zarówno prawny środek płatniczy, jak i zwolnienie z podatku monet wybitych w USA.

OKLAHOMA

W dniu 4 czerwca 2014 r. Gubernator Mary Fallin podpisała ustawę Senatu nr 862, uznającą złote i srebrne monety bite w USA za prawny środek płatniczy i zwolnione z opodatkowania stanowego.

TEKSAS

W marcu 2017 r. Senator Bob Hall przedstawił ustawę SB2097, która ma na celu ustanowienie statusu prawnego środka płatniczego dla złota i srebra, w tym zabezpieczenia przed zajęciem przez władze państwowe.

INDIANA

W 2013 roku Senat Bill 99 został wprowadzony, aby ogłosić wybite w USA złote i srebrne monety jako prawny środek płatniczy i zwolnione z podatku.

MISSOURI

Senat Bill 98, ustawa, która wzywa do odliczenia podatku dochodowego od zysków kapitałowych z wymiany złota i srebra, jest obecnie rozpatrywana. Podobne działania nie powiodły się - raz w 2013 roku i dwa razy w 2014 roku.

LOUISIANA

HB 682 przeszedł z przytłaczającym poparciem, dzięki czemu Luizjana stała się drugim stanem, który wyeliminował podatek od sprzedaży złota i srebra oraz kruszców. Wprowadzony przez przedstawiciela Paula Hollisa, HB 682 został podpisany przez gubernatora Bobby'ego Jindala.

TENNESSEE

Czekamy na wynik badania SB0350 w Tennessee. Ustawa ta wzywa do zwolnienia złotych i srebrnych monet z podatku od sprzedaży.

KAROLINA POŁUDNIOWA

Izba Reprezentantów Karoliny Południowej uchwaliła ustawę 11 kwietnia 2013 r., W której złoto i srebro uznano za prawny środek płatniczy.

pobrano z https://gsiexchange.com/states-gold-silver-become-legal-tender/

I warto jeszcze to przeczytać

http://www.publiusonline.com/meet-rep-brad-galvez-of-utahs-6th-legislative-district/


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza