niedziela, 22 stycznia 2023

Nikołaj Płatoszkin. Polska, Niemcy, ZSRR spojrzenie na nasze sprawy, by znać pogląd drugiej strony

Czytelniku,

 

Obecna banda Imbecyli nie mająca pojęcia praktycznie o niczym od gospodarki po historię jest tak tępa, że realizuje politykę innych krajów, lub jest ich wykonawcą.

 

Możemy wziąć przykład pierwszy z brzegu – np. święto flagi, które w naszym kraju obchodzimy.

 

2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych. Do wspólnego świętowania Dnia Flagi RP, poczucia wspólnoty i odczuwania dumy ze swojej Ojczyzny zapraszają instytucje kultury. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą jako wyraz uznania dla wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii w odzyskanie niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc w najtrudniejszych momentach.

 

Historia Biało-Czerwonej

 

Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Polskie barwy narodowe jako jedne z nielicznych w świecie mają pochodzenie heraldyczne. Specjalną ustawę dotyczącą barw polskiej flagi podjął Sejm Królestwa Polskiego 7 lutego 1831 roku.

 

Dlaczego 2 maja to Dzień Flagi?

Święto to zostało ustanowione przez sejm. Termin wybrano nieprzypadkowo: właśnie 2 maja 1945 r. flaga polska została zawieszona na Reichstagu oraz na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie przez polskich żołnierzy zdobywających stolicę hitlerowskich Niemiec.

Więc jak? Czy to świeto PRL - owskie, radzieckie czy polskie?

Ta banda kretynów warszawskich, za co się nie weżmie to spartoli.

A skąd się wzieło to poniżej:

Kroniki Historyczne: Godło, herb i barwy narodowe dla przypomnienia.

Kroniki Historyczne: Godło, herb i barwy narodowe dla przypomnienia

I tak jest u nas z polityką. Aby prowadzić jakąkolwiek politykę trzeba słuchać i analizować i znać sposób myslenia drugiej strony.

Dopóki się nie wymieni tej bezrozumnej hołoty warszawskiej i tego sejmu zostaniemy wpakowani w kolejną wojnę lub kolejnę wyciśnięcie gospodarcze, po którym będziemy tylko parobkami w naszym własnym kraju.

Poniżej audycja Mikołaja Płatoszkina - Polska, Niemcy, ZSRR podaje kilka też mało znanych faktów, jakie miały miejsce po 1945 roku. To jest spojrzenie jakby to powiedzieć radzieckie, ale warto posłuchać by znać ich tok myślenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz