O blogu

Celem tego blogu jest zgromadzenie w jednym miejscu, 
ukrywanych przez polską naukę, polskich i zagranicznych kronik średniowiecznych, tak by każdy miał do nich łatwy dostęp bez oglądania się na autorytety.

11 komentarzy:

 1. Bardzo dobry pomysł! :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ci bełkot. A jakież to tajemne kroniki są ukrywane?

  OdpowiedzUsuń
 3. Do Sattivasa - chociażby kronika Prokosza, o której w życiu nie słyszałem ani w szkole podstawowej, ani w liceum, a co najgorsze na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.
  A to jeden z wielu przykładów kronik pomijanych lub jak kto woli "zapomnianych".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wielu rzeczach zapewne nie słyszałeś.
   A owa "kronika Prokosza" to po prostu osiemnastowieczne fałszerstwo i to nieudolne. Tam się nic nie zgadza: ani "autor", ani język, ani materiał (papier!), w tekście roi się od anachronizmów.
   wyobraź sobie, że ktoś usiłuje Ci za ciężkie pieniądze sprzedać pamiętniki marynarza króla Alfreda Wielkiego (849-899). Czytasz je przez chwilę i okazuje się, że spisane są one w języku angielskim z czasów Szekspira (1566-1616), a dzielny marynarz opisuje pojedynek artyleryjski między okrętami liniowymi. Kupisz to? U rzekomego Prokosza coś podobnego "kupiłeś".

   Usuń
  2. Ja to widzę tak jak poniżej.
   http://adamfularz.salon24.pl/539161,nowe-spojrzenie-na-jakosc-xvi-wiecznej-kroniki-prokosza
   Nikt nie twierdzi, ze patent na wszystko, ale trzeba szukać. Dziś trzeba przetłumaczyć kroniki perskie, a właściwie wszystko od początku napisać.

   Usuń
 4. Sattivasa! Jesteś pewnie szczęsliwym człekiem. Mam wrażenie, że w owym XVIII wieku byłeś onym żydem na tym targowisku...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pomysł bardzo dobry, tylko czy jesteśmy w stanie ocenić, które dokumenty są oryginalne, a które ocenzurowane, albo w której części sfałszowane? Ciężka sprawa, ale warto...

  OdpowiedzUsuń
 6. Tych kronik jest mnóstwo , co najważniejsze , żadna kronika z przed XVIII wieku nie zaczyna histori Polski od 966 roku !
  Nie zwracajcie uwagi na trola sativassa ! jest to gość który zajmuje się tylko trolowaniem i zakłamywaniem , od wielu lat broni wersji historii którą nam zrobili zaborcy , Niemcy i Komuniści
  Do nie dawna opierał się ze Słowianie przybyli na tereny Polski w VI wieku , ale takich zapisków nigdzie nie ma ! Badania DNA wskazują wręcz że , te same haplogrupy jakie posiadamy teraz zajmowały obecną Polskę , współcześni historycy i archeolodzy wszelkie odkrycia które nie pasują do schematu książkowego względem położenia geograficznego tłumaczą wędrówką Słowian ! ( dziwne że teraz zaprzestali wędrować ) chociaż tzw; historia alternatywna , czyli ta która znajduje się w literaturze do XVIII -XIX wieku tłumaczy w jasny sposób dlaczego dana kultura była w miejscach w których dzisiaj archeolodzy znajdują artefakty historyczne .
  Trole które są opłacane przez niemieckie fundacje są po to aby trzymać historie która zakłamuje Polskę , ale za to chronią Niemiecką która tak naprawdę jest płytka i pozbawiona podstawowych źródłosłów swoich nazw historycznych które są słowiańskie !.

  OdpowiedzUsuń
 7. Najpierw to te źródła trzeba znaleźć aby je przetłumaczyć...

  OdpowiedzUsuń
 8. Najpierw Szanowny Panie należy nauczyć się czytać. To się potem stwierdzi, że wszystkie wydania Długosza to lipa ocenzurowana.
  A szukać trzeba, ale wydań przedrozbiorowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe, a co takiego Długoszowi ocenzurowano? Potrafi to zwykły człowiek wskazać, czy zrejteruje?

   Usuń