wtorek, 24 lutego 2015

Praca historyczna Nitharda z czasów Karolingów z IX w.

Poniżej prezentuję pracę historyczną Nitharda żyjącego około (795 - 844) historyka Franków, wnuka Karola Wielkiego.
Kupiłem na Amazonie i chciałem przetłumaczyć z ang. i wrzucić parę skanów, ale przez przypadek znalazłem w necie to mi się odechciało.
http://babel.hathitrust.org/cgi/pt?id=mdp.39015015186805;view=1up;seq=109
Na co zwrócić uwagę
Za czasów Franków jak sobie czytelniku poczytasz to nazwa Słowian, występuje jako Slavs, jako rzecz normalna i warta odnotowania.
Obala także kolejne kłmstwo niemieckie, że Obodryci byli ''Germanami" czyli niemcami. Jak wół wymienia Nithard Obodrites jako Slavs - pozycja Rok 822 strona 112, co z kolei obala pozycje, jako pisane na zamówienia przekłamania n. Nugeta o Wandalach
http://books.google.pl/books?id=tOw-AAAAcAAJ&printsec=frontcover&dq=inauthor:%22Thomas+Nugent%22&hl=pl&sa=X&ei=ob2xU-DNGKmQ7AanyYHoDQ&ved=0CGMQ6AEwCA#v=onepage&q&f=false

Niemcy wymazali historię, zmanipulowali, słowiańskie - lechickie plemiona przypisali jako swoje dziedzictwo, a z nas zrobili durniów.

S.98
ROK 814
Jest to mapa, która obala przepiekny mit - kłamstwo niemieckie o wielkim ich Państwie.
Po pierwsze

Niemcy nie mieli dostepu do rzadnego morza.

Po drugie

To nasze tribes panowały do wybrzeży francuskich, na morzach. To słowianie - lechici mieli silne własne szczepy-rody-księstwa (ich przywódców nazywano królami) jak zwał tak zwał, które panowały na Pn morzach sąsiadując z Duńczykami.

Po trzecie

To imperium Karolińskie miało sztywną granicę na Elbie ze słowianami, z jednymi się tłukli, a z drugimi wchodzili w sojusze.

Po czwarte

Tribes niemieckie to były małe prowincjonalne księstewka zależne od Karolingów. Przy naszych słowianach to były niezbyt duże księstewka - prowincje.

Czy tego uczą w szkołach?
Nasza kadra naukowa oprócz kilku wyjątków to durnie i tumany uczą sie z tego co im Niemcy podsuwają.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza