sobota, 16 sierpnia 2014

Wandalowie nasi przodkowie?


Kim byli nasi przedchrześcijańscy  władcy? Mamy dynastie Piastów, Jagielonów, Wazów itp.

Odpowiedź znajdziecie tutaj :

Kronika Stanisława Sarnickiego , polski historyk, działacz i polemista kalwiński z XVI w  O początku i o dawnych królach Narodu Wandalów to jest Polaków wydrukowanej w 1823 r.

Pytanie a co tym pisali inni o Wandalach? Tak, np. pisze Albert Krantz  w swojej Wandalii z 1517 r. (wydanie z 1575 r). Oczywiście trzeba wziąć, pewne poprawki interpretacyjne.


Piszą o Wandalach o terenach skąd są min.
The Vandals, Autorzy Andrew Merrills,Richard Miles

An Universal History: From the Earliest Accounts to the ..., Część 1,Tom 17

 Autorzy George Sale,George Psalmanazar,Archibald Bower,George Shelvocke,John Campbell,John Swinton


A czy czytałeś czytelniku  o  tym w naszej historii ? Oczywiście, że nie, gdyż znajdziesz o tym wiadomości w interpretacji niemieckiej. Dobrym przykładem jest :

The History Of Vandalia: Containing The Ancient And Present State Of The Country of Mecklenburg; Its Revolutions Under The Vandals, the Venedi, and the Saxons; With The Succession and Memorable Actions of Its Sovereigns Thomasa Nugenta z 1769 r
Tom I

http://books.google.pl/books?id=tOw-AAAAcAAJ&printsec=frontcover&dq=inauthor:%22Thomas+Nugent%22&hl=pl&sa=X&ei=ob2xU-DNGKmQ7AanyYHoDQ&ved=0CGMQ6AEwCA#v=onepage&q&f=false

Tom II
http://books.google.pl/books?id=z-w-AAAAcAAJ&printsec=frontcover&hl=pl#v=onepage&q&f=false
I tutaj mamy następną dziwną rzecz. Proszę porównać uznaną u nas, przez AŁTORYTETY za apokryf, dzieło zmyślone i bajeczne -Kronikę Prokosza z władcami z powyższej Kroniki. Pokrywają się prawie, jakie to dziwne?
Pojawia się druga ciekawa rzecz. Proszę spojrzeć na tytuły w rozdziałach.  Wymienia tam Emperor of Germany i King of England i pojawia się pozycja z kosmosu oddzielnego kraju Wandali – w opcji niemieckiej, która u nas jest naszymi dziejami zgodnymi z naszymi kronikami.

Przecież widać, że to jest jakiś szwindel.

Piszą tutaj normalnie, o tym gdzie żyli historycy angielscy:


Tutaj, też następuje porównanie badań archeologicznych zwanych kultura przeworską, z innymi Wandalami:


U nas się o tym nie mówi, dlaczego?

 

 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza